საიტი მუშაობს ტესტირების რეჟიმში
სპონსორი: PSnewsGE
უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარეობის კანდიდატთა სრული სია
2015/02/10 15:35:50

პრეზიდენტის ადმინისტრაციამ უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარის თანამდებობაზე დასახელებულ კანდიდატთა სია გამოაქვეყნა, რომელიც 28 კანდიდატისაგან შედგება. 

 

 

1. დავით ასათიანი - 1. ს.ს.ი.პ „საქართველოს ადვოკატთა ასოციაცია“, თავმჯდომარე ზაზა ხატიაშვილი.

 

2. მამუკა ახვლედიანი - 1. საქართველოს ადვოკატები დამოუკიდებელი პროფესიისათვის, თავმჯდომარე, საქართველოს ადვოკატთა აღმასრულებელი საბჭოს წევრი დავით ლანჩავა.

 

3. ირაკლი ბურდული - 1. სსიპ - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, აკადემიური საბჭოს თავმჯდომარე, რექტორი, პროფესორი, აკადემიკოსი ვლადიმერ პაპავა.

 

4. მერაბ გაბინაშვილი - 1. მოსამართლეთა საინიციატივო ჯგუფი: თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე, იუსტიციის საბჭოს წევრი თამარ ალანია, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე გიორგი მიროტაძე, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე მაია თეთრაული, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე შორენა ყაველაშვილი, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე ეკატერინე გაბრიჩიძე, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე, სამართლის დოქტორი, ასოცირებული პროფესორი ეკა ზარნაძე, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე თეა ძიმისტარაშვილი.

 

5. ნინო გვენეტაძე - 1. არასამთავრობო ორგანიზაციები: „ადამიანის უფლებათა ცენტრი“ ალეკო ცქიტიშვილი, „საზოგადოებრივი დამცველი“ ირინა ფუტკარაძე, „ახალგაზრდები სამართლიანობისთვის“ თამარ გაბიანი, „მედიის ინსტიტუტი“-ირმა მამასახლისი, „იურისტ ქალთა კავშირი“ ნუკა კობალავა. 2. ა.ი.პ „გენდერული თანასწორობის კვლევისა და განვითარების ინსტიტუტის“ აღმასრულებელი დირექტორი, მეცნიერებათა დოქტორი, თამარ კუჭავა. 3. არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირი „ახალგაზრდა ადვოკატები“, ხელმძღვანელი არჩილ კაიკაციშვილი. 4. თ.წერეთლის სახელმწიფოსა და სამართლის ინსტიტუტის სამეცნიერო საბჭოს თავმჯდომარე, სისხლის სამართლისა და კრიმინოლოგიის განყოფილების ხელმძღვანელი, პროფესორი ოთარ გამყრელიძე 5. არასამთავრობო არამომგებიანი უფლებადამცველი ორგანიზაცია ადამიანის უფლებათა პრიორიტეტი, აღმასრულებელი დირექტორი, ლია მუხაშავრია იურისტ ქალთა კავშირის გამგეობის წევრი, ელენე ქაიხოსროშვილი.

 

6. ევა გოცირიძე - 1.არასამთავრობო ორგანიზაციები: „საზოგადოებრივი დამცველი“ ირინა ფუტკარაძე, „ახალგაზრდა ალტერნატივა“ ნუკრი ყველაშვილი, „კავკასიის ქალები საუნივერსიტეტო განათლებით“ თამარ კიკნაძე, „ჯანმრთელი სამყარო“ ზურაბ ფუტკარაძე, „ფერმერთა უფლებების დაცვის ასოციაცია“ნანა ფიროსმანაშვილი, „კავკასიის ხალხთა თანამეგობრობა“ ნუკრი ნოდია, „შავი ზღვის ეკოლოგთა კავშირი“ მარინა ზუხბაია, „თავისუფალი არჩევანი“ მანანა ბიწაძე-მიქელაძე, „ქალთა თანადგომა“ ნინო გოგოხია. 2.“აფხაზეთის და ცხინვალის რეგიონის საკითხებზე მომუშავე არასამთავრობო კოალიცია“ 3. ა(ა)იპ „საქართველოს საპატრიარქოს წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართული უნივერსიტეტი“, რექტორი, პროფესორი სერგო ვარდოსანიძე. 4. საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს არამოსამართლე წევრები: ვახტანგ თორდია და გოჩა მამულაშვილი.

 

7. ანა დოლიძე - 1.კონფლიქტებისა და მოლაპარაკებების საერთაშორისო კვლევითი ცენტრი (ICCN), ჰელსინკის მოქალაქეთა ასამბლეა, საერთო-სამოქალაქო მოძრაობა-მრავალეროვანი საქართველო (PMGG), მრავალარხიანი დიპლომატიის ინსტიტუტი-საქართველო (IMTD- Georgia), ტრანსცენდ-საქართველო (TRANSCEND-Georgia) ნინო პეტრიაშვილი.

 

8. ინგა თოდრია - პირადი წარდგინება.

 

9. ავთანდილ კახნიაშვილი - 1. თბილისის დავით აღმაშენებლის სასწავლო უნივერსიტეტი, აკადემიური საბჭოს თავმჯდომარე, რექტორი ანზორ შარაშენიძე

 

10. დავით კოღუაშვილი - პირადი წარდგინება.

 

11. ალექსი კობაიძე - 1. კოალიცია "ერთსულოვნება", თავმჯდომარე მიხეილ ანდღულაძე.

 

12. კობა კობახიძე - 1. მოძრაობა სამართლიანი სასამართლოსათვის ევროკონვენციის მეექვსე მუხლი, ორგანიზაციის მენეჯერი, ადვოკატი მარინე ნადირიანი.

 

13. თამარ ლალიაშვილი - 1. არასამთავრობო არამომგებიანი უფლებადამცველი ორგანიზაცია ადამიანის უფლებათა პრიორიტეტი, აღმასრულებელი დირექტორი ლია მუხაშავრია, იურისტ ქალთა კავშირის გამგეობის წევრი ელენე ქაიხოსროშვილი.

 

14. გია მეფარიშვილი - 1.საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის სამეცნიერო საბჭო, თავმჯდომარე, აკადემიკოსი ნაპოლეონ ქარქაშაძე 2. "მწერალთა, ხელოვანთა და მეცნიერთა ეროვნული აკადემია" და საზოგადოება "ქუთაისელი", პრეზიდენტი - თეიმურაზ ლანჩავა 3. აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში მოღვაწე იურისტები: გივი აბაშიძე ყოფილი მოსამართლე, პროკურორი, სამარლის დოქტორი, პროფესორი; ვაჟა ხახუტაიშვილი ყოფილი მოსამართლე, ადვოკატი; ნუგზარ ფუტკარაძე, სამართლის დოქტორი, პროფესორი; ომარ მახარაძე, სამართლის დოქტორი, პროფესორი; ნუგზარ მგელაძე ყოფილი მოსამართლე, ადვოკატი; ომარ ხაჯიშვილი ყოფილი მოსამართლე, პროკურორი, ადვოკატი; ბეჟან მამულაძე ყოფილი პროკურორის მუშაკი, ადვოკატი; მურმან ხამაშურიძე ყოფილი მოსამართლე, ადვოკატი; ბორის გურიელიძე ყოფილი მოსამართლე, პროკურორი, ადვოკატი; როინ აბულაძე ყოფილი მოსამართლე, პროკუორი, ადვოკატი; ილია ქამადაძე ყოფილი მოსამართლე, ადვოკატი; როინ აბაშიძე იურისტი; შოთა ჯიბლაძე იურისტი; ვაჟა მელაძე ადვოკატი; ნარგიზ დიასამიძე ყოფილი მოსამართლე,ადვოკატი. თამაზ ბერიძე ყოფილი პროკურორი, მოსამართლე, ადვოკატი; ზურაბ სურმანიძე ყოფილი მოსამართლე, ადვოკატი; ირაკლი აბაშიძე, იურისტი, ასისტენტ პროფესორი; რამაზ ჯორბენაძე, იურისტი. 4. არასამთავრობო ორგანიზაცია (არარეგისტრირებული კავშირი)-"იუსტიციის მუშაკები სამართლიანი საქართველოსთვის", სახელით: პოლიკარპე (თემურ) მონიავა, თეიმურაზ ონიანი, ნანა რევაზიშვილი, მალხაზ სალაყაია, თამარ იასეშვილი, მიხეილ მამნიაშვილი; კავშირის წევრი-რეგისტრირებული კავშირი-ოჩამჩირისა და გალის რაიონებიდან იძულებით გადაადგილებულ ომისა და შრომის ინვალიდთა კავშირ „ლესელიძეს“-ს სახელით: დავით გერგედავა, თამაზი ქოქოშვილი, ნატალია ჩიტიაშვილი, ნათია შარიფაშვილი, ეკა მონიავა, იოსებ მაჭარაშვილი, დავით შათირიშვილი, თემურ მონიავა. 5. საქართველოს ჟურნალისტთა შემოქმედებითი კავშირი, თავმჯდომარე ჰამლეტ გეგია. 6. საქართველოს თავადაზნაურთა საკრებულო. აზნაურთა საკრებულოს წევრები: ია ბაგრატიონ-მუხრანელი, ზაზა ჩიქოვანი, ვაჟა აბაშიძე, ქეთევან ამირეჯიბი, ზვიად ჯაფარიძე, გიორგი ანდრონიკაშვილი, რუსუდან ჩოლოყაშვილი და სხვანი; 7. მპგ საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა, თავმჯდომარე - გ. ბერძენიძე 8.სასწავლო უნივერსიტეტი ევროპული აკადემია. რექტორი მ/შ პროფესორი ლ. ნარსია 9. სრულიად საქართველოს რაჭის რეგიონის განვითარების ფონდი და რაჭის გადარჩენისა და განვითარების კავშირი. თავმჯდომარე, ოთარ კერვალიშვილი.

 

 

15. როინ მიგრიაული - 1. სულხან-საბა ორბელიანის სასწავლო უნივერსიტეტი. რექტორი, პროფესორი ვაჟა ვარდიძე.

 

16. მამუკა მდინარაძე - 1. ერთიანი წარდგინებით: გაგი მოსიაშვილი - ადვოკატი, ააიპ „მედიაციის ცენტრი“-ს დამფუძნებელი, მედიატორი; მეგი ბიბილური- ააიპ „მედიაციის ცენტრი“-ს დამფუძნებელი, თავმჯდომარე, ჟურნალისტი; მერაბ ჩიქოვანი - ადვოკატი, ააიპ არასამთავრობო ორგანიზაცია "მედიაციის ცენტრი"-ს მედიატორი, ამერიკის იურისტთა ასოციაციის ტრენერი; ლელა აფციაური-საქართველოს ეროვნული პარაოლიმპიური კომიტეტის პრეზიდენტი, ეროვნული ოლიმპიური აკადემიის პრეზიდენტი, პროფესორი; რევაზ რევაზიშვილი - საქართველოს ეროვნული პარაოლიმპიური კომიტეტის გენერალური მდივანი. მაია ნიკოლეიშვილი - დამოუკიდებელი ექსპერტი; რუსუდან ქუთათელაძე, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ბიზნეს ინჟინერინგის ფაკულტეტის დეკანი, პროფესორი; ანზორ აბრალავა - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი; ირაკლი ქვარაია, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი; მაია ჩხეიძე - საქართველოს უნივერსიტეტის დეპარტამენტის უფროსი, პროფესორი; პეტრე დაუთაშვილი - გრ. რობაქიძის სახ. უნივერსიტეტის პროფესორი. ავთანდილ ბერძენიშვილი - ადვოკატი, ინფორმატიზაციის საერთაშორისო აკადემიის აკადემიკოსი; ნათია ბოკუჩავა- ააიპ „ადვოკატთა ალიანსი“-ს პროექტების მენეჯერი, ამერიკის იურისტთა ასოციაციის ტრენერი; ომარ მარგველაშვილი - ააიპ „ადვოკატთა ალიანსი“-ს ახალგაზრდული მიმართულების ხელმძღვანელი; ზაზა მესხი - იურისტი, ადვოკატი; ნინო ყიფიანი - იურისტი, ადვოკატი; ევგენი ბარათაშვილი - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ბიზნეს ადმინისტრაციის დეპარტამენტის უფროსი, პროფესორი; მიხეილ გიგატაშვილი - ფილოსოფიის დოქტორი; თამარ ცინცაძე -საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის დეპარტამენტის უფროსი, პროფესორი; ილია გველესიანი - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი; გუგული ყურაშვილი - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი; სოფიო თამაზაშვილი - თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი, დოქტორი; გიორგი ხარატიშვილი - მეცნიერებათა დოქტორი; რუსუდან თაბუკაშვილი - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი; ნინო ფაილოძე - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი.

 

17. ლევან მურუსიძე - 1. მოსამართლეთა საინიციატივო ჯგუფი: ლევან თევზაძე, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს მოსამართლე; სერგო მეთოფიშვილი - ბოლნისის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარე; მამია ფხაკაძე - რუსთავის საქალაქო სასამართლოს თავმჯდომარე; დავით ნარიმანიშვილი, გურჯაანის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარე; გიორგი ტყავაძე, მცხეთის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე; ირალი ბონდარენკო, სიღნაღის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარე; შალვა კაკაურიძე, გორის რაიონული სასამართლოს მოსამართლე; ვასილ მშვენიერაძე, მცხეთის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარე; ნიკოლოზ მარსაგიშვილი, გორის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარე; ამირან ძაბუნიძე, ხელვაჩაურის რაიონული სასამართლოს თავმჯდომარე; რევაზ ნადარაია, ფოთის საქალაქო სასამართლოს თავმჯდომარე; თემურ გოგოხია, ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს თავმჯდომარე; შოთა გეწაძე, თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიის თავმჯდომარე. საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს წევრი; ილონა თოდუა, თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიის მოსამართლე, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს წევრი; პაატა სილაგაძე, საქართველოს უზენაესი სასამართლოს მოსამართლე, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს წევრი. 20 მურმან ქამადაძე 1. გარემოსდაცვითი მონიტორინგისა და ბიომრავალფეროვნების დაცვის კავკასიის 21 ზაქარია ქუცნაშვილი 1. ევრომეცნიერების საქართველოს ეროვნული სექცია, თავმჯდომარე, მედიცინის რეგიონალური კონვენციური სამსახური. სამსახურის უფროსი, საქართველოს საქმეთა განყოფილების უფროსის მ/შ გიორგი ჩხარტიშვილი მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი, საქართველოს საბუნებისმეტყველო, ჰუმანიტარულ და სახელოვნებო მეცნიერებათა აკადემიების აკადემიკოსი გიორგი ჩახუნაშვილი; 2. საქართველოს საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა აკადემია. მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტი, ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი პაატა კერვალიშვილი; 3. მოქალაქე მანანა კობახიძე; 4. იურიდიული მეცნიერებათა დოქტორი, სსიპ ადვოკატთა ასოციაციის წევრი, ადვოკატი აპოლონ გადელია; 5. ქ. თბილისის N1 ექსპერიმენტული საჯარო სკოლის პედაგოგები: ნანა ქირია, ნინო მახარაძე, დავით რაზმაძე, ნარგიზა თედორაძე, ლუარა ჩაკაბერია, ეკა ცინცაძე, ქეთევან ფირცხალავა; 6."საქართველოს მეგზევეთა საზოგადოება" თავმჯდომარე, ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი, საქართველოს საინჟინრო და ტრანსპორტის საერთაშორისო აკადემიების ნამდვილი წევრი (აკადემიკოსი) თამაზ შილაკაძე; 7. ენერგეტიკულ სექტორში მომუშავე მეცნიერებისა და სპეციალისტების საინიციატივო ჯგუფი; 8. რეკომენდაცია, ა(ა) იპ " საქართველოს საპატრიარქოს წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართული უნივერსიტეტის" საინიციატივო ჯგუფი; 9. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საინიციატივო ჯგუფი, რამაზ ხუროძე - საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი, პროფესორი. 10. საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიიდან საინიციატივო ჯგუფი; 11. საქართველოს მინერალოგიური საზოგადოების საინიციატივო ჯგუფი 12. საქართველოს დამოუკიდებელი ადვოკატები: ტარიელ მურმანიშვილი, კახა ცნობილაძე, ირაკლი ნარმანია.

 

18. მადონა ღიბრაძე - 1. არასამთავრობო არამომგებიანი უფლებადამცველი ორგანიზაცია ადამიანის უფლებათა პრიორიტეტი, აღმასრულებელი დირექტორი ლია მუხაშავრია, იურისტ ქალთა კავშირის გამგეობის წევრი ელენე ქაიხოსროშვილი.

 

19. შალვა შავგულიძე - 1. საქართველოს კონსტიტუციური სამართლიანობის ლიგა, ოთარ ბარათაშვილი; 2. თავისუფალი დემოკრატები, თავმჯდომარე ირაკლი ალასანია.

 

20. მარიამ ცისკაძე - 1. ეთერ ქემერტელიძე- აკადემიკოსი, პროფესორი, საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის დარგობრივი კომისიის "ფარმაკოქიმია" თავმჯდომარე; იაკობ ფუტკარაძე - პროფესორი, თინათინ წერეთლის სახელობის სახელმწიფოსა და სამართლის ინსტიტუტის წამყვანი მეცნიერ თანამშრომელი, საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს ყოფილი მოსამართლე; დავით სულაქველიძე- სამართლის დოქტორი, თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტის პროფესორი, საქართველოს უზენაესი სასამართლოს ყოფილი მოსამართლე; თამარ ლალიაშვილი- სამართლის დოქტორი, საქართველოს უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს პოლიციის აკადემიის ასოცირებული პროფესორი; თეიმურაზ ბერიძე- პროფესორი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტის დეკანი; ელგუჯა მექვაბიშვილი- ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და ბიზნეს ფაკულტეტის პროფესორი; ზვიად გაბისონია სამართლის დოქტორი, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის პროფესორი; ირმა გელაშვილი -სამართლის დოქტორი, საქართველოს უნივერსიტეტის, კავკასიის უნივერსიტეტისა და New Vision უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი; ბექა ქანთრია - სამართლის დოქტორი, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს პოლიციის აკადემიის ასოცირებული პროფესორი; ანა ფირცხალაშვილი - სამართლის დოქტორი, გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის საჯარო მმართველობისა და პოლიტიკის სკოლის დეკანი და სამართლის სკოლის ასოცირებული პროფესორი; ეკა ბაღიშვილი- სამართლის დოქტორი, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს პოლიციის აკადემიის პროფესორი, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი; სანდრო ჯორბენაძე -საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, პატენტრწმუნებული, ადვოკატი; რევაზ ჯორბენაძე- ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფსიქოლოგიისა პედაგოგიკის მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორი; ლამარა კობალაძე- ადვოკატი, სააპელაციო სასამართლოს ყოფილი მოსამართლე. მანანა ნასარიძე- ადვოკატი, სააპელაციო სასამართლოს ყოფილი მოსამართლე; ქეთევან გაბელაია- ადვოკატი, საქართველოს უზენაესი სასამართლოს ყოფილი მოსამართლე; გიორგი ქაჯაია- ადვოკატი, საქართველოს უზენაესი სასამართლოს ყოფილი მოსამართლე; ბესო კობერიძე- ადვოკატი, საქართველოს უზენაესი სასამართლოს ყოფილი მოსამართლე; ქეთევან ქოჩიაშვილი- სამართლის დოქტორი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის ასისტენტ-პროფესორი. 2. აკადემიკოსი ჯონი ხეცურიანი.

 

21. მარინე ჭყონია - 1. ა.ი.პ. "ქართული ღია წრე", ორგანიზაციის დირექტორი თ. მაჭავარიანი 2. სამართლის მეცნიერთა კავშირი. გამგეობის თავმჯდომარე ზ. ჭყონია.

 

22. რომული ჯაფარიძე - 1. საქართველოს პოლიტიკური პარტიები: საქართველოს ინტელექტუალთა ლიგა, თავმჯდომარე ირაკლი ლომთაძე; პარტია „სამშობლოს“ თავმჯდომარე ომარ ცხვარაძე; მეგობრობის კავშირი-დამოუკიდებლობა და აღმავლობა, თავმჯდომარე შოთა მებუკე; საქართველოს თავისუფალ დემოკრატთა პარტია, თავმჯდომარე,გიორგი გახოკია; პოლიტიკური პარტია „ხალხთა მეგობრობა“ თავმჯდომარე, მორისონ ქობულია; პატრიოტ-ვეტერანთა პოლიტიკური პარტია „საქართველოს დიდება“, თავმჯდომარე გენადი კვერნაძე. არასამთავრობო ორგანიზაციები: ადამიანის უფლებების დაცვის და დახმარების საერთაშორისო კავშირი „ნდობა“, თავმჯდომარე, ილია ბარბაქაძე; „კობრა“, თავმჯდომარე , ავთანდილ ჭინჭველაშვილი; „იბერიელთა კავშირი“, თანათავმჯდომარე, მამისა ჯაფარაშვილი; „მთა-ტყე-სოფელი“ , თავმჯდომარე, ირაკლი ლომთაძე; საერთაშორისო მოქალაქეთა კონსტიტუციური უფლებებისა და თავისუფლებების დაცვის საზოგადოებრივი ორგანიზაცია, თავმჯდომარე, გიორგი გახოკია; ადამიანის უფლებების დაცვისა და დემოკრატიის განვითარების საერთაშორისო ფონდი, თავმჯდომარე ილია ბარაბაძე.

 

23. თეიმურაზ ჯორბენაძე - პირადი წარდგინება.

 

24. გიორგი ჯუღელი - პირადი წარდგინება.


25. გოჩა გოგიშვილი - 1. „კონსტიტუციურ უფლებათა დაცვის ცენტრი“, აღმასრულებელი დირექტორი კახა კვაშილავა.

 

26. ნოდარ მილაძე პირადი წარდგინება.


27. ზაქარია ქუცნაშვილი - 1. ევრომეცნიერების საქართველოს ეროვნული სექცია, თავმჯდომარე, მედიცინის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი, საქართველოს საბუნებისმეტყველო, ჰუმანიტარულ და სახელოვნებო მეცნიერებათა აკადემიების აკადემიკოსი გიორგი ჩახუნაშვილი; 2. საქართველოს საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა აკადემია. მეცნიერებათა აკადემიის პრეზიდენტი, ფიზიკა-მათემატიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი პაატა კერვალიშვილი; 3. მოქალაქე მანანა კობახიძე; 4. იურიდიული მეცნიერებათა დოქტორი, სსიპ ადვოკატთა ასოციაციის წევრი, ადვოკატი აპოლონ გადელია; 5. ქ. თბილისის N1 ექსპერიმენტული საჯარო სკოლის პედაგოგები: ნანა ქირია, ნინო მახარაძე, დავით რაზმაძე, ნარგიზა თედორაძე, ლუარა ჩაკაბერია, ეკა ცინცაძე, ქეთევან ფირცხალავა; 6."საქართველოს მეგზევეთა საზოგადოება" თავმჯდომარე, ტექნიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი, საქართველოს საინჟინრო და ტრანსპორტის საერთაშორისო აკადემიების ნამდვილი წევრი (აკადემიკოსი) თამაზ შილაკაძე; 7. ენერგეტიკულ სექტორში მომუშავე მეცნიერებისა და სპეციალისტების საინიციატივო ჯგუფი; 8. რეკომენდაცია, ა(ა) იპ " საქართველოს საპატრიარქოს წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართული უნივერსიტეტის" საინიციატივო ჯგუფი; 9. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საინიციატივო ჯგუფი, რამაზ ხუროძე - საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი, პროფესორი. 10. საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიიდან საინიციატივო ჯგუფი; 11. საქართველოს მინერალოგიური საზოგადოების საინიციატივო ჯგუფი 12. საქართველოს დამოუკიდებელი ადვოკატები: ტარიელ მურმანიშვილი, კახა ცნობილაძე, ირაკლი ნარმანია.


28. მურმან ქამადაძე 1. გარემოსდაცვითი მონიტორინგისა და ბიომრავალფეროვნების დაცვის კავკასიის რეგიონალური კონვენციური სამსახური. სამსახურის უფროსი, საქართველოს საქმეთა განყოფილების უფროსის მ/შ გიორგი ჩხარტიშვილი.

 

წარდგინებაზე უარი განაცხადეს:

1. დარეჯან გოგიბერიძე

2. ნუნუ კვანტალიანი

3. დავით მამისეიშვილი

4. დავით სულაქველიძე

5. იური ტაბუცაძე

6. ნათია წკეპლაძე

7. ლადო ჭანტურია

8. თინათინ ხიდაშელი

'.$TEXT['print'].'
სულ ნანახია - 2496
სხვა ამბები
ბოლოს იხილეს
დამზადებულია Pro-Service -ის მიერ
© PSnews 1995 - 2020 საავტორო უფლებები დაცულია