საიტი მუშაობს ტესტირების რეჟიმში
სპონსორი: PSnewsGE
ნაციონალური მოძრაობის საარჩევნო სია თბილისისა და თვითმმართველი ქალაქებისთვის
ავტორი: PS („პოსტსკრიპტუმი“)
2014/05/08 23:10:22

                                   

ნაციონალურმა მოძრაობამ წინასაარჩევნო კონფერენციაზე თბილისისა და თვითმმართველი ქალაქების მერობისა და გამგებლების კანდიდატები წარუდგინა საზოგადოებას.

 

თვითმმართველი ქალაქებისთვის მათი საარჩევნო სია ასე გამოიყურება:

 

ქუთაისში  – მერობის კანდიდატად წარდგენილია   გიორგი თევდორაძე,

მცხეთაში –  გურამ კინწურაშვილი იყრის კენჭს, გამგებლობისთვის კი – ცირა ჯავახიშვილი;

ზუგდიდში მერობის კანდიდატად თემურ ბასილაია დასახელდა, გამგებლად კი – თენგიზ გუნავა.

გორში მერობის კანდიდატია არჩილ საბიაშვილი, გამგებელის კანდიდატი კი - კახა ტოლიაშვილი.

თელავში მერობის კანდიდატია ალექსი ძულიაშვილი, გამგებლის კანდიდატი კი – გიორგი ბოტკოველი.

ახალციხეში მერობის კანდიდატია გელა დემეტრაძე, გამგებლის კი -გოჩა გვარამაძე.

ოზურგეთში მერობისთვის კენჭს იყრის ლევან გოგუაძე, გამგებლობისთვის კი – შალვა თავდიშვილი. 

ამბროლაურში მერობის კანდიდატია ოთარ სირაძე,

რუსთავში  – მერობის კანდიდატია მამუკა ჩიქოვანი,

ბათუმში – მერობის კანდიდატია გიორგი დიასამიძე

 

რაც შეეხება თბილისის მერობისა და საკრებულოს მაჟორიტართა კანდიდატურებს, ეს სია ასეთია:

 

თბილისის მერი: ნიკა მელია

 

მაორიტარები:

1.     მთაწმინდა, დიდგორის სოფლები - ავალიანი დათო

2.     ვაკე (ნუცუბიძე, ვაჟა-ფშაველა) - თამაზ შოშიაშვილი

3.     ვაკე (ძირეული ვაკე, ბაგები, წყნეთი) - ბაჩო დოლიძე

4.     საბურთალო (პეკინის ., ხილიანი, დოლიძის .) - აკაკი კილასონია

5.     საბურთალო ( დიდი დიღომი, ვაშლიჯვარი, სოფ. დიღომი) - ქეთი ქოჩორაშვილი

6.     საბურთალო (ვეძისი, კანდელაკი, ვაჟა-ფშაველა, ყაზბეგის გამზირი, საბურთალოს მარცხენა ნაწილი, პეკინის ნაწილი, გოთუა) - ჯარჯი დოლიძე

7.     კრწანისი - ხათუნა ბერძენიშვილი

8.     ისანი ავლაბარი - ბესო კვიციანი

9.     ისანი (ნავთლუღი) - დავიკირთაძე

10.   ვაზისუბანი - გოგა ონიანი

11. სამგორი (მოსკოვის გამზ., აფრიკა) - ჟღენტი დათო

12. სამგორი (ვარკეთილი 3) - ლევან ხაბეიშვილი

13. სამგორი, მესამე მასივი - პაატა ქორელი

14. სამგორი (ვარკეთილის დას., ორხევი, აეროპორტი, წინუბანი, ნასაგური, დიდი ლილო, პატარა ლილო, ლილოს დას.) - ბესო გაზდელიან

15. ჩუღურეთი - დავით დაღელაშვილი

16. დიდუბე - დავით ნაფეტვარიძე

17.  დიდუბე (დიღმის მასივი) - ირაკლი დვალი

18. ნაძალადევი (ნაძალადევი) - ლამარა გოგინაშვილი

19. ნაძალადევი (ლოტკინი) - შოთა ქურდაძე

20.ნაძალადევი (სანზონა) - მამუკა გუგეშაშვილი

21. ნაძალადევი (თემქა) - ვახო ცაგარეიშვილი

22.გლდანი (კენტი მკ.) - გიორგი ასიტაშვილი

23. გლდანი(ავჭალა, ზაჰესი, კონიაკის დას.) - ნოდარ სანდუხაძე

24. გლდანი (მუხიანი, სამხედრო დას.) - ლექსო თაბუაშვილი

25. გლდანი (ლუწი მკ. რაიონები) - კახა ბროკიშვილი

 

 

 

'.$TEXT['print'].'
სულ ნანახია - 3288
სხვა ამბები
ბოლოს იხილეს
მსგავსი სიახლეები
დამზადებულია Pro-Service -ის მიერ
© PSnews 1995 - 2019 საავტორო უფლებები დაცულია